Basında

11 Aralık 2023

Bayburt Ata sinemalarında Dünyanın ilk diyalogsuz filmi “Birkaç Mısraymış Meğer” in galası yapıldı

Eğitimci, müzisyen, yönetmen ve yapımcı Hüsamettin Elçi’nin senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği; dünyanın ilk diyalogsuz aşk filmi olan “Birkaç Mısraymış Meğer” filminin galası Bayburt’ta gerçekleştirildi.
 
Bayburt Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gala gecesine Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt Vali Yardımcısı Cem Gümrükçü, Bayburt İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Dr. Talha Övet, Bayburt İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli, Hüsamettin Elçi ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Başrollerini Seyit Taha Elçi ve Şermin Güven’in üstlendiği filmi izleyen Başkan Pekmezci yaptığı değerlendirmede, “Bugün burada Hüsamettin Elçi Bey’in ruh dünyasını yazıya ve filme döktüğü senaryoyu izledik. Gerçekten duygu yüklü bir filmdi. Bu tür filmi Türkiye’de ilk olarak görüyoruz. Hüsamettin Elçi Bey’i de ülkemizde müzisyen, şair, yazar ve her konuda örnek bir insan olarak kabul ediyoruz. İnşallah bundan sonra da daha farklı boyutlarda ve konularda değişik filmler sunar diye ümit ediyoruz. Kendisini yürekten kutluyoruz. Bundan sonraki hayatında ailesi ile birlikte mutluluklar diliyorum” dedi.
İçeriği ikonlara tıklayarak paylaşabilirsiniz