Geçmişin Özeti

Birkaç Mısraymış Meğer

                   1955 Yılında Bayburt’ta dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bayburt’ta yaptı, Miras Üniversitesi Maliye ve Krediler bölümünde Lisans  tamamlayan Elçi Yüksek Lisansını Newport Üniversitesinde İşletme alanında yaptı.

İş Hayatı : 

Yılın En İyi Eğitim Kurumu Ödülü Milli Eğitim Bakanı Sayın Sayın NABİ AVCI Beyin Elinden                                     ELÇİ EĞİTİM KURUMLARINA

HAK ETTİK, ÇÜNKÜ ÇOK EMEK VERDİK.

Duduzar Turistik Tesisleri

1977 Yılında İstanbul’un Pendik ilçesinde; Kereste, ambalaj ve inşaat sektörüyle iş dünyasına girdi. 1990 Yılında bünyesinde, Turizm Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Akşam Liseleri, Sürücü Kursları, Dershaneler, Bilgisayar ve Yabancı Dil Kursuları olan (2011 yılında Türkiye’nin en iyi eğitim kurumu ödüllü)  Elçi Eğitim Kurumları’nı,  2007 yılında ülkemizin on ilinde faaliyet gösteren  Ulaştırma Bakanlığına bağlı  Mesleki Eğitim Kurumlarını,  2009 yılında Türkiye’nin ilk Uzaktan Eğitim kurumlarından olan egiTEAM’ı eğitim sektörüne kazandıran ELÇİ, 2007 yılında turizm alanında, Duduzar Turistik Tesisleri’ni  Pendik’te kurdu, ayrıca 2013 yılında Bilişim alanında net görüntü, 2016 yılında ise Mesleki Yeterlilik Kurumları’nı(MYK) faaliyete geçirdi.

Sosyal Hayatı : 

752 Yetim Çocukla Tatilya’da Müstesna Bir Gün

Bayburt Vakfı Yönetimi Olarak Çankaya Köşkü’nde

Türkiye Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün 2007 Onur Ödülü

Sinop, Sivas, Sakarya, Giresun, Çankırı, Kastamonu, Pendik Dernekler Birliği, Tokat, Zonguldak, Karabük       Tam On İlimizin Federasyon Başkanının Desteği ve Gücü İle Birlikte

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları’nın Başkanları İle

1986 Yılında Pendik-Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kef.Koop.Başkanı, 1991 yılında Bayburt  Kültür ve  Yard.Derneği Başkanı, 1995 yılında Pendik Dolayoba Birleşik Esnaflar Odası Başkanı, 1996 yılında Pendik Kaymakamlık Dernek Başkanı, 1997 yılında  Bayburt Eğitim ve Kültür Vakfı Gen.Bşk.Yrd, 1998 yılında Bayburt Uluslararası Dede Korkut Şenlikleri Yayla Beyi, ayrıca Türkiye Engelliler Vakfı, Pendik Sosyal Yard. Vakfı, Karadeniz İklim Kuşağı, Savata Federasyonu Mütevelli Heyetlerinde hizmet veren Elçi, Kaynarca Folklor Derneği, Bayburt Töre Derneği ve Anadolu Kültür Derneklerinde Şeref Başkanlığı yaptı.

Siyasi Hayatı : 

     Bir Ömür Verdi…

Bir ömür verdi

Sanat Hayatı :  

1991 Yılında “Çilegah”, 2001 Yılında “Birkaç Mısraymış Meğer’’, 2011 Yılında “Gecenin Rengi” adlı kitapları yayınlandı. Birçok şarkının güfte yazarı olan Elçi, Türk Sanat Müziği alanında Söz ve Müziği kendisine ait 17 eserin bestekarıdır. Türk hat sanatına ilgisi ve çalışmaları olan ELÇİ Dünya’da el yazısı fontuna sahip iki insandan biridir. Bunların birisi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Diğeri ise Hüsamettin ELÇİ’dir.
Evli,  4 çocuk babasıdır.2017

İçeriği ikonlara tıklayarak paylaşabilirsiniz