Basında

05 Ağustos 2021

Başkan yeniden Hüsamettin Elçi

Kaynarca ve Havalisi Esnaf, Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperateifi’nin olağan genel kurulunda başkanlığa yeniden Hüsamettin Elçi seçildi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin , İstanbul Bölge Birliği Başkanı Mustafa Silahyürekli, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Şirin, İyi Parti İlce Başkanı Süleyman Turan, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı, Berkan Erol, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt, Saadet Partisi Pendik İlçe Yönetimi,  Pendik Dernekler Federasyonu Başkanı Ziya Öncan ve yönetimi, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları, medya mensupları ve çok sayıda davetli genel kurula katıldılar.

Açılış konuşmasını Pendik’in kanaat önderlerinden Değerli İşadamı ve Kooperatif Başkanı Hüsamettin Elçi yaptı. Elçi, ortaklarına eğer %10 dan fazlası itiraz ederse seçime girmeyeceğim dedi ve sordu, salondan Elçi lehine tezahüratlar yükseldi ve ortaklar Hüsamettin Elçi’den razı olduklarını bildirdi. Ardından genel kurul başkanlık divanı oluşturuldu. Genel Kurul Divanı Mustafa Silahyürekli,  Hamit Çiftçi , Recep Ayaz, Tuncay Kekeç’ten oluştu.

Mikrofona davet edilen Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin konuşmasında, Hüsamettin Elçi ve bununla birlikte Pendik Belediyesinin ve hükümetin esnaf ile ilgili çalışmalarından bahsetti ve genel kurul divanına başarılar diledi.

Yönetim kurulu ve Denetim Kurulu raporları okundu. Mali raporlar okundu ibra edildi.

Genel kurul gündemine göre Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimine geçildi.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkan Hüsamettin Elçi, Başkan Vekili Şehir Özhan, yönetim kurulu üyeleri, Cemalettin Kekeç, Dursun Bıçak, İsmail Büyükkayıkçı. Yedek üyeler; Şevket Gündüz, Recep Ayaz, Selahaddin Köle, Tuncay Kekeç.

Bölge Birliği temsilciligine, Hüsamettin Elçi, Şehir Özhan, İsmail Büyükkayıkçı ve Cemalettin Kayıkçı seçildiler.

Denetim Kuruluna ise; Aysan Çotuk ve Abdullah Bayram getirildi.

İçeriği ikonlara tıklayarak paylaşabilirsiniz